Wszystko wokoło marketingu

Wszystko

Dobry film reklamowy to taki, który zwiększa skuteczność sprzedaży, zapisuje naszą markę w świadomości potencjalnych klientów, poprawia (lub buduje od....

marketing, promocja, film, video

Produkcja spotów reklamowych – o czym pamiętać?

2017-08-04 | Marek Kowal

Dobry film reklamowy to taki, który zwiększa skuteczność sprzedaży, zapisuje naszą markę w świadomości potencjalnych klientów, poprawia (lub buduje od podstaw) wizerunek naszej działalności, buduje sieć lojalnych klientów i ogólnie – niesie za sobą szereg korzyści dla naszej firmy. Jak jednak taki film zrealizować? Produkcja spotów reklamowych to zagadnienie szerokie – wszystko zależy od firmy, budżetu, zespołu w nią zaangażowanego, profilu potencjalnego odbiorcy i szeregu innych czynników. Jest jednak kilka reguł, które mają charakter uniwersalny, a dzięki którym nasz spot będzie spełniał wyżej wymienione kryteria.
I tak: – musi być on możliwie najprostszy. Przeciętny odbiorca (bez względu na profil) nie zapamięta treści zawiłej, niejednoznacznej, trudnej. Komunikat, który chcemy przekazać, ma być więc prosty; – dobry producent filmów reklamowych to producent oryginalny. Na reklamy wtórne, oklepane nikt nie zwraca uwagi, natomiast te oryginalne mają szansę przenieść się nawet do codziennego słownictwa. Przykładem oryginalnej kampanii jest np. ostatnia kampania marki piwa, reklamująca piwo przez charakterystycnze slogany – jeżeli nas stać, warto zainwestować w jakąś znaną twarz (aktorską, muzyczną, lecz niekoniecznie polityczną). Ludzie z pierwszych stron gazet budzą zaufanie społeczne i ocieplają odbiór naszego produktu. Oczywiście – w przypadku wyżej wymienionych i innych produkcji – zawsze pozostaje pytanie, gdzie zrealizować filmy szkoleniowe, reklamowe itd.
Otóż najlepiej wybierać producentów doświadczonych, mających doświadczenie z reklamami z naszej branży i potrafiących dotrzeć do klienta.
Więcej informacji: http://clipshop.pl/filmy-korporacyjne

Artykuły wg słów kluczowych:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia:

Kategorie

Promocja

Reklama

Marketing

Pr

Public relations

Atl

Btl

Autorzy

Marek Kowal

Kalendarium